En İyi Kolajen Markası

En iyi kolajen markası kişiden kişiye değişir. Size iyi gelen bir şey başkasına iyi gelmeyebilir. Kolajen takviyesi yorumları bu konuda fikir edinmenizi sağlayabilir. Ancak sizin için en doğru tedavinin hangisi olduğuna doktorunuzun karar vereceğini unutmamalısınız.

Kolajen, vücudun yapıtaşı olan önemli proteinlerden biridir. Kaslardan tendonlara, kemiklerden eklemlere kadar birçok doku ve organın yapısında bulunur. Sindirim sistemimizde ve kanımızda da yer alır. Vücut tarafından doğal olarak üretilir. Ancak yanlış beslenme, stres ve yaşlılık gibi faktörlere bağlı olarak azalır.

En İyi Kolajen Markası

En İyi Kolajen Markası

Kolajen takviyesi kullanma ihtiyacı bu noktada ortaya çıkar. Kolajen destekleriyle bu protein yetersizliğini gidermek mümkündür. Vücut, kullanmak için yeteri kadar kolajen bulamazsa çeşitli rahatsızlıklar baş gösterecektir. Cilt problemlerinden kemik hastalıklarına kadar birçok soruna davetiye çıkaran kolajen eksikliği, ciddiye alınması ve tedavi edilmesi gereken bir durumdur.

İşte kolajen takviyeleri bu noktada imdada yetişir. Fakat kolajen markaları ve fiyatları kararsızlık yaşamanıza yol açabilir. Farklı kolajen tipleri mevcuttur ve bunlar farklı dokular için değişik yoğunluklarda geliştirilir.

Örneğin cildimizin %70’i tip 1 ve tip 3 kolajeninden oluşur. Cildimize destek amacıyla kolajen takviyesi alacaksak bu doğrultuda bir tercih yapmamız gerekir.

Tırnak ve saç bütünlüğü için gereken kolajen çeşitleri ile, tendon ve eklemler için kullanılacak kolajen tipleri farklılık gösterir. Eklem kıkırdakları %60 oranında tip 2 kolajenden meydana gelir.

Özetle en iyi kolajen markası, yaşadığınız soruna, vücudunuzun gereksinimlerine göre değişir. Bu hususta çevrenizden tavsiyeler alsanız bile, kullanmaya başlamadan önce bir doktora başvurmanız önerilir.

En İyi Kolajen Hapı

Kolajen birçok formda sunulur. Hap da bunlardan biridir. Takviyeler türü ve kaynağı bakımından çeşitli gruplara ayrılır. Örneğin sığır kolajen takviyeleri oldukça popülerdir. Bunlar kolajen tip 1 ve 2 içerir. Tırnak, cilt ve saç sağlığı için kullanılırlar.

Balık kaynaklı kolajen takviyeleri de son derece etkilidir. Tavuk kaynaklı takviyelerde ttip II kolajen ağırlıktadır. Bunlar genellikle eklem ve kıkırdak sorunlarında tercih edilir.

Kalp sağlığı, kas yapısı ve hatta zayıflama amaçlı kullanılan kolajen hapları da vardır.

Kullanım kolaylığı bakımından kolajen hapları daha revaçtadır. Fakat en iyi kolajen hapı konusunda da yukarıdaki kurallar geçerlidir. Hangisinin en iyi olduğunu bulmak için deneme-yanılma yönteminden yararlanamazsınız. Kolajen takviyesine ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız yüzlerce alternatif arasından size uygun olanı bulmak için bir uzmandan yardım almalısınız.

Bu noktada dilerseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizdeki %100 doğal kolajen ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Ancak bu ürünlerin neler içerdiği, neye iyi geldiği, nasıl kullanılacağı gibi ayrıntıları online destek veren destek ekibimizden öğrenebilirsiniz.

En İyi Kolajen Hangisi?

Bu sorunun cevabını ihtiyaçlarınız belirler. Vücudunuzun gerek duyduğu yoğunluğa ve içeriğe sahip kolajen hangisi ise en iyisi sizin için odur. Bunu kendi başınıza tespit etmeniz mümkün değildir. Bu yüzden bir uzmanla görüşmeniz önem taşır.

Ayrıca en iyi kolajen hangisidir? Sorusunun yanıtı, onu nasıl kullandığınıza göre de şekillenir. Doğru kolajen markasını tercih etmiş olsanız dahi, size belirtildiği şekilde ve düzenli kullanmıyorsanız faydasını göremeyeceksinizdir. Bu kapsamda şunlara dikkat etmeniz gerekir:

  1. Kullanılacak kolajen miktarı sonucu doğrudan etkiler. Hidrolize, peptid kolajenler en ideal kolajen tipi olarak bilinir. Ancak bu, diğerlerinin sakıncalı olduğu anlamına gelmez.
  2. Çoğunlukla 2.5 gramın üzerindeki dozlardan yararlanılması önerilir. Kolajen hapı kullanırken günlük 6-10 gram doz almak normal kabul edilir.
  3. Uzmanların tavsiyesi, kolajen takviyesinde moleküler ağırlığın 3000 dalton civarı olması yönündedir. Düşük moleküler ağırlıklı kolajen takviyeleri daha kolay emilir ve daha fazla etki eder.
  4. Alfa lipoik asit ve koenzim enjeksiyonlarından yararlanmak, hyalüronik asit ve C vitamini içeren ürünlerden yardım almak kolajen takviyesinin faydasını maximize eder. Ancak bu ürünlerin kullanımı da yine doktor kontrolünde olmalıdır.
  5. Bazı hastalar için 3 aylık kürler olurken bazılarının tedavisinde 6 aylık kürlere başvurulur. Bunu da hekiminiz belirlemelidir.

Adres

Batı Sitesi, 2305/1. Sk. No:25/I, 06370 Yenimahalle/Ankara

Bize Ulaşın

+90 (0312) 219 53 85

[email protected]

Neopro bir Uzer Pharma markasıdır.

Bilgi

Copyright © 2022 Uzer Pharma. Tüm Hakları Saklıdır.