Güvenilir Kolajen Markaları

Güvenilir kolajen markaları hakkında yazımızda birçok konuya değineceğiz. Güvenilir marka olan Neopro hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceksiniz. Kolajen zararları düzensiz veya yanlış dozda kullanıldığı zaman ortaya çıkar. Yoksa kolajenin doğrudan zararlı olduğunu söylemek mümkün değildir.

Yaşadığınız soruna, vücut yapınıza uygun kolajen takviyesini gerektiği miktarda alırsanız herhangi bir yan etkiyle karşılaşma olasılığınız son derece düşüktür.

Kolajen vücudun yapıtaşını oluşturan proteinlerden biridir. Ciltte, eklemlerde, kemiklerde, kaslarda ve bağ dokularında yer alır. Doku bütünlüğü için olmazsa olmaz bir proteindir.

Fakat çeşitli nedenlere bağlı olarak kolajen miktarında azalma yaşanır. Kolajen içeren gıdalar tüketmek bu ihtiyacı bir nebze gidermeye yardımcı olsa da etkin tedavi için kolajen takviyesi almak gerekir.

Güvenilir Kolajen Markaları

Güvenilir Kolajen Markaları

Kolajen takviyeleri piyasada hap-tablet, toz, sıvı gibi formlarda bulunur. En yaygın kolajen türleri tip I, tip II, tip III ve tip IV şeklindedir.

Kolajen takviyesi hazırlanırken saf kolajen işlenerek parçalara ayrılır ve kolajen peptit ve hidrolize kolajen elde edilir. Bu ikisini ayıran şey, hidrolize kolajenin daha düşük molekül ağırlığa sahip olması, daha fazla işlemden geçmesidir. Bu uygulama, kolajenin dokulardaki geçişini kolaylaştırır.

Buradan da anlaşılacağı üzere kolajen takviyeleri vücut uygun olarak geliştirilir. Onu zararlı hâle getiren şey, yanlış kolajen seçimi veya doğru kolajeni bilinçsiz kullanmaktır.

Kolajen düzenli kullanılmazsa etkisini göstermeyecektir. Kendi kendinize takviyenin dozunu artırmanız veya azaltmanız da birçok yan etkiyle karşılaşmanıza yol açabilir.

Kolajen takviyesinin zararları için önlem almak amacıyla şunları uygulamalısınız:

  • Size reçete edildiği gibi kullanın.
  • Güvenilir bir markadan şaşmayın. Sektörünün en çok tercih edilenleri arasında bulunan Neopro Collagen ürünleri en uygun fiyatlı ve doğal çözümler arasında yer alır. Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgiyi bizimle iletişime geçerek edinmeniz mümkündür.
  • Her sağlık problemi için farklı yoğunluklara sahip farklı kolajen çeşitleri kullanılır. Dolayısıyla sadece arkadaş tavsiyesi veya internette gördüğünüz yorumlar sizi ikna etmeye yeterli gelmemelidir. Bir uzmanın önerilerinden yararlanmanız en sağlıklısıdır.
  • Diyabet hastalığı, gebelik, emzirme, tansiyon-kalp rahatsızlığı gibi durumlarınız mevcutsa kolajen hususunda daha dikkatli olmalısınız.
  • Sadece kolajen almakla yetinmek de hatalıdır. Bunu egzersiz ile destekleyin. Balık, kemik suyu, fasulye ve yumurta gibi kolajen içerikli ürünler tüketin.
  • Retinol gibi A vitamini türevleri, C vitamini serumları da kolajen üretimini artırır, mevcut kolajenin korunmasına destek olur. Fakat bunlar doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Aksi takdirde ters tepki yapması muhtemeldir.
  • Kolajen takviyesi kullanırken sigara içmeyin. Sigara, kolajen yıkımına sebep olur.
  • Yetersiz veya düzensiz uyumak, güneş ışınlarına maruz kalmak, rafine edilmiş ürünleri tüketmek gibi hatalardan da kaçının. Bunlara dikkat ederseniz kolajenin zararları ile karşılaşmazsınız.

Kolajen Zayıflama

Kolajen takviyesi zayıflama için de tercih edilir. Fakat zayıflatıcı etkisi kişiden kişiye değişir. Kolajen almanıza rağmen sağlıksız besleniyorsanız, hareketsiz bir yaşam tarzınız varsa bu faydasını göremezsiniz.

Öte yandan kolajenin bir zayıflama ilacı olmadığını unutmayın. Sadece kilo vermek gibi bir amacınız varsa kullanmanız gereken şey kolajen değildir.

Kolajen proteinleri tokluk hissi üzerinde etkili olduğu için zayıflamaya yardım ettiği düşünülür. Yapılan araştırmalar kolajenin iştah üzerinde de etkisi olduğunu göstermiştir.

Fakat kolajenin bu faydaları bazı kişiler için yan etki de olabilir. Kilo kaybetmek herkes için arzu edilen bir şey değildir. Kolajen almaya başladıktan sonra iştahınızda, vücut ağırlığınızda değişiklik fark ettiyseniz bunun bir problem teşkil edip etmeyeceğini öğrenmek için doktorunuza başvurmalısınız.

Kolajen Tablet Faydaları

Kolajen tablet yararları kendini cilt, kemik, kas, eklem, sindirim sistemi gibi pek çok doku ve organda gösterir.

Hatta saç, tırnak ve insan psikolojisi üzerinde de çeşitli etkileri gözlemlenmiştir.

Kolajen takviyesinin faydaları hakkında daha ayrıntılı bilgi için merak ettiklerinizi bize danışabilirsiniz.

Adres

Batı Sitesi, 2305/1. Sk. No:25/I, 06370 Yenimahalle/Ankara

Bize Ulaşın

+90 (0312) 219 53 85

[email protected]

Neopro bir Uzer Pharma markasıdır.

Bilgi

Copyright © 2022 Uzer Pharma. Tüm Hakları Saklıdır.