Kolajen Fiyat

Kolajen fiyat seçenekleri markaya ve ürünün satıcısına göre değişir. Bu alanda standart bir fiyatlandırma yoktur. Onun için net fiyat bilgisi vermek doğru olmayacaktır.

Serum, hap ve toz formunda satılan kolajen çeşitleri vardır. Her birinin ücretlendirme politikası doğal olarak farklıdır.

Tip I-III Kolajen, Balık (Marine) Kolajeni, Tip II Kolajen, Hyaluronic Acid (Hyalüronik Asit) gibi türlerle geniş bir çeşitlilik arz eden kolajen alternatifleri, değişik takviye amaçlarıyla kullanılır. Sindirim probiyotik, mineraller, antioksidanlar içinde kendine yer bulan kolajen maddesi; glukozamin ve eklem, vitaminler, omega-3 balık yağları kategorilerinde de karşımıza çıkar.

Özelliklerine, aromalarına, etken maddelerine göre değişen kolajen takviyeleri yaş grubu, mevcut sağlık problemi, beden, tüketim alışkanlığı ve cinsiyet gibi kriterler doğrultusunda farklı gruplara ayrılır.

İçerik tipine göre kolajen takviyeleri şöyle sıralanır:

 • Kapsül
 • Shot
 • Sase
 • Jel
 • Çiğnenebilir form
 • Ampul
 • Şişe
 • Sıvı
 • Toz
 • Tablet

Kolajen takviyesi konusunda doğal, güvenilir ve uygun fiyatlı çözüm arayanlar sitemizden ürünlerimize ulaşabilir.

‘Kolajenden daha fazlası’ sloganıyla hareket eden sitemiz, bütçe dostu fiyatlandırmayı üstün kalite ile bir arada sunmaktadır. İnsan sağlığı konusundaki yüksek hassasiyetini her ürününde ortaya koyan sitemiz, kolajen desteğine ihtiyaç duyanların doğru adresidir.

Sık sorulan soruları görmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Öte yandan ürünlerimizle ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz mümkündür.

Kolajen Nedir?

Kolajen, neredeyse vücudun tamamında yer alan bir proteindir. Tendonların, kasların, kemiklerin, bağların, cildin ve dokuların yapısında bulunur.

Kolajen kelimesi Yunancada ‘yapıştırıcı’ demek olan ‘kolla-‘ kelimesinden türetilmiştir.

Kolajen Çeşitleri

Tip 1 kolajen: Bedenimizdeki kolajen miktarının %90’ını bu kolajen türü oluşturur. Birbirine sıkıca bağlanan yoğun liflerden meydana gelir. Cilt, kıkırdak, kemik, bağ dokuları ve dişlerde yer alır.

Tip 2 kolajen: Bu kolajen grubunun liflerindeki bağlar daha gevşektir. Yumuşak kıkırdaklarda bulunurlar.

Tip 3 kolajen: Arterlerin, organların ve kasların yapısındadır.

Tip 4 kolajen: Cilt katmanlarındaki kolajen tipidir.

Kolajen Tablet

Kolajen tablet, kolajen miktarını dışarıdan takviye etmek amacıyla tercih edilen bir üründür. Kolajen seviyesi yaşlılığa ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak azalabilir. Bu da vücutta yapı ve destek eksikliğine yol açar. Hava kirliliği ve sigara da kolajen oranını azaltır.

Yeterli kalite ve yoğunlukta kolajen proteini bulunmaması çeşitli sağlık problemlerine sebebiyet verir.

Vücuda erken yaşlardan itibaren düzenli olarak yeterli kolajen kazandırmak sağlığımız açısından çok önemlidir.

Kolajen tabletler yüksek biyoyararlanım sundukları için vücut tarafından kolayca emilirler. Farklı tiplerde özelleştirilen bu tabletler, insan sağlığına uygun olarak geliştirilmiştir. Kolajen peptitleri ihtiva eden tabletler, düzenli kullanımda etkisini gösterir.

Kolajen Tablet Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Güvenilir markaları tercih edin. Kolajen tablet satın alırken önemsediğiniz tek kriter fiyatı olmasın.
 • Aksatmadan kullanın. Düzensiz kullanırsanız faydasını görmeniz mümkün değildir. Genellikle en az 12 haftalık kullanım gerekir.
 • Kolajen tabletler sindirim sisteminde aminoasitlere parçalanarak kana karışırlar. Biyoyararlanımı artırmak amacıyla hidrolize kolajen içerikli takviyeler de piyasaya sürülmüştür. Likit formlar ve peptid kolajenler daha yaygın kullanım alanına sahiptir.
 • Ne kadar takviyeye ihtiyaç duyuyorsanız o doğrultuda bir seçim yapın. Örneğin bazı takviyeler 5 gram içeriğe sahipken bazıları 10 gram içeriğe sahiptir. C vitamini, çinko ve bakır içermesi de kolajen tabletin yararlarını doğrudan etkiler.
 • 3000 dalton civarında, düşük molekül ağırlıklı kolajen takviyeleri daha revaçtadır.
 • Kolajen tablet kullanmadan önce doktora danışılmalıdır. Kolajen vücudun farklı dokularında farklı yoğunluklarda bulunur. Neye gereksinim duyduğunuzu belirleyecek ve bu doğrultuda uygun tedavi programı düzenleyecek olan kişi hekiminizdir.
 • Hamileyseniz, emziriyorsanız, diyabet hastalığınız varsa, tavuk-sığır etine veya deniz ürünlerine alerjiniz mevcutsa kolajen tablet kullanımı konusunda dikkatli olun.

Sizde sorunlarınız için bizimle whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Adres

Batı Sitesi, 2305/1. Sk. No:25/I, 06370 Yenimahalle/Ankara

Bize Ulaşın

+90 (0312) 219 53 85

[email protected]

Neopro bir Uzer Pharma markasıdır.

Bilgi

Copyright © 2022 Uzer Pharma. Tüm Hakları Saklıdır.