Kolajen Nasıl Kullanılır

Kolajen nasıl kullanılır yazımızda kolajen kullanımı ile vücudunuzda eksik olan kolajen miktarını tamamlamanız mümkündür. Kolajen, yaşamsal öneme sahip bir proteindir. Vücut, kolajeni doğal olarak üretir. Çeşitli biyolojik işlevlerden sorumludur. Bağ dokularında yer alır. Kaslarda ve eklemlerde bulunur. Kanımızda da kolajen proteini vardır.

Cildimizden saçlarımıza ve tırnaklarımıza kadar vücudumuzun her bölgesi kolajen proteinine muhtaçtır.

Yanlış beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı, yaşlılık vb. faktörler kolajen oranınında azalmaya yol açar. Bu ise vücutta tahribata sebebiyet verir.

Kolajen takviyesi kullanımı ile bunu telafi etmek mümkündür. Kolajen yokluğunun doğuracağı olumsuz sonuçlar bu şekilde berteraf edilir.

Kolajen Nasıl Kullanılır

Kolajen Nasıl Kullanılır

Her ne kadar balık, tavuk, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, sığır eti ve kemik suyu gibi gıdalar kolajen içeriyor olsalar da, bunları tüketmek gereken kolajeni almak için yeterli değildir.

Çünkü bunları yediğinizde kolajen proteinin tamamını almış olursunuz. Kolajenin işe yaramayan kısımları da vücudunuza girdiği için bu durum proteinin verimli olarak kullanılmasını önler.

Kolajen büyük bir yapıya sahiptir. Sindirimi zordur.

İşte kolajen takviyeleri, kolajenin yalnızca ‘etkili kısımları’ alınarak hazırlanır. Bu takviyelerde kolajen proteini parçalanmış haldedir. Bu yüzden emilimi çok hızlı gerçekleşir ve etkileri kısa zamanda ortaya çıkar.

Kolajenin kesilmiş parçalarına kolajen peptit denir. Ağızdan alınan kolajen takviyesi ilk olarak mideye ulaşır, sonra bağırsaklara geçer. Bağırsaklar tarafından emilip kana karışır. Küçük hücrelerin aralarından rahatça geçebilmesi ve hedeflenen noktalara ulaşabilmesi için parçalanmış olarak alınması gerekir. Kolajen takviyesi kullanmak bu yüzden kolajenin etkilerinden maximum düzeyde yararlanmayı sağlar. Böylece kolajenin etkisiz, işe yaramayan kısımları alınmaz, sadece %100 etkili kısmı vücudunuza girmiş olur.

Kolajen Tablet Kullanırken Dikkat Edilecekler

  1. Kolajen takviye çeşitleri arasından seçim yaparken bir uzmana danışın. Kolajeni doktorunuzun size söylediği süre boyunca, bildirilen dozda kullanın. Hekiminizden habersiz dozu artırmayın veya azaltmayın. Doktorunuz kaç aylık kür tavsiye ettiyse o şekilde kullanmaya özen gösterin. Tedavinizi yarıda kesmeyin veya daha etkili olsun düşüncesiyle tedavi müddetinizi kendi kendinize uzatmayın!
  2. Toz kolajeni tatlılara veya içeceklere ekleyebilirsiniz. Fakat sıvı kolajen farklı bir içecekle karıştırılarak kullanılamaz. Tablet kolajenin ezilmeden, çiğnenmeden bir bütün hâlinde yutulması gerekir.
  3. Kolajeni sabahleyin erken saatlerde aç karnına almanız önerilir. Kahvaltı yapmadan yarım saat önce alınması tavsiye edilir. Ya da gece uyumadan önce yine aç karna alınabilir. Çünkü kolajen, mideniz boş durumdayken daha iyi etki eder. Fakat her hastanın ihtiyaç duyacağı tedavi farklıdır. Bu nedenle kolajeni ne zaman almanız gerektiği konusunda hekiminizin yönergelerine uyun.
  4. Gebelik veya emzirme dönemindeyseniz,balık, inek, sığır veya tavuk etine alerjiniz varsa, şeker hastasıysanız, başka bir takviye veya ilaç kullanıyorsanız kolajen takviyesini doktor kontrolünde almanız ekstra önem taşır.
  5. Kolajen takviyesinin etkilerinden tam olarak yararlanabilmek için egzersiz yapmaya, sağlıklı ve dengeli beslenmeye, yeterli uyumaya dikkat edin. Sigara kullanmayın. Dışarı çıkmadan zararlı güneş ışınlarına karşı yüksek faktörlü güneş koruyucu uygulayın.
  6. Kolajen takviyesini uygun şartlar altında, serin ve kuru bir ortamda saklayın. Güneş ışığına maruz bırakmayın.

Kolajen Tablet Fiyatları

Kolajen takviyesi fiyatları markalara ve ürünlerin içeriklerine göre farklılık gösterir. Standart bir fiyatlandırmadan söz edilemez. Kolajen toz, serum, hap-kapsül, sıvı gibi formlarda satılır. Hepsi yoğunlukları, barındırdığı maddeler ve diğer özellikleri doğrultusunda farklı ücretlendirme ile sunulur.

Dolayısıyla kesin fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. En ucuz kolajen takviyesi arayışlarına en doğal ve güvenilir çözümlerle yanıt olan Neopro Collagen, bu konudaki beklentilerinizi karşılamaya adaydır.

Düşük fiyat ararken sağlığınızı yüksek risk altında bırakmak istemiyorsanız, tercihinizi tanınmış bir markadan yana kullanmalısınız. Daha ayrıntılı bilgi için sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, diğer yazılarımıza göz atabilir ve uzmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Kolajen Tablet Tavsiye

Kolajen tablet tavsiyeleri kişilerin kendi tecrübelerine dayanır. Fakat her hastanın farklı vücut yapısına sahip olduğu unutulmamalıdır.

Kolajen tablet yorumları size bu konuda fikir verebilir. Ancak karar mekanizmanızı ddoğrudan etkilememelidir. Çünkü en iyi kolajen tablet tavsiyesi doktorunuz tarafından verilebilir.

Kolajen takviyeleri içerik türüne, aromalarına, etken maddelerine, özelliklerine ve ne işe yaradığına göre değişir. Tip 1, Tip 2, Tip 3, Tip 4 gibi çeşitlere ayrılan kolajen, ancak doğru seçim yapılırsa faydalı olur.

Adres

Batı Sitesi, 2305/1. Sk. No:25/I, 06370 Yenimahalle/Ankara

Bize Ulaşın

+90 (0312) 219 53 85

[email protected]

Neopro bir Uzer Pharma markasıdır.

Bilgi

Copyright © 2022 Uzer Pharma. Tüm Hakları Saklıdır.